Sıkça Sorulan Sorular

Coinoxs konsept olarak kripto paraların internet üzerinden alım-satımından ziyade fiziksel olarak uzman müşteri temsilcileri desteğiyle yüz yüze işlem yapma politikasını benimser. Kullanıcıların internet üzerinde karşılaştığı sorunlara karşı bire bir hizmet vererek çözüm bulmaya çalışır. Coinoxs müşteri memnuniyeti ve fiziksel deneyim üzerine odaklanır.

Coinoxs internet sitesi üzerinden kripto para alım-satımı yapılamamaktadır. Nişantaşı ofisimizi ziyaret ederek işlem yapabilir veya ofisimizi ziyaret etmeden önce Coinoxs internet sitesi üzerindeki ‘’kayıt oluştur’’ butonunu tıklayıp kaydolarak ofisimizde işlemlerinizi daha kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Fiziksel cüzdanlar dijital cüzdanlardan farklı olarak dijital paralarınızı yanınızda sürekli taşıyabileceğiniz, kaybolma ve çalınma riskine karşı dijital varlıklarınızı yedekleyebileceğiniz cihazlardır.

Fiziksel cüzdanlar dijital cüzdanlara göre daha yüksek güvenlik sunar. Aynı zamanda fiziksel cüzdanınız kaybolsa ve çalınsa bile dijital varlıklarınızı yedekleyerek cüzdanınızı her duruma karşı korumuş olursunuz.

Ledger marka fiziksel cüzdanların Türkiye yetkili satış noktasıyız. Coinoxs internet sitesi üzerinden fiziksel cüzdan satışı yapılmamaktadır. Nişantaşı mağazamıza gelerek, cüzdanları deneyimleyerek satın alabilirsiniz veya sitemiz üzerindeki fiziksel cüzdan al butonunu tıklayarak uzman müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Coinoxs Bilişim A.Ş. Kriptotek sertifikalı yetkili distribütör garantili ürünleri satmaktadır.

Bitcoin, en genel tanımıyla Blok zincir (Blockchain) teknolojisi ile çalışan bir dijital para çeşididir. Yani hepimizin hayatında kullandığı fiziki kâğıt ve maden paralar gibi bir para birimidir. Blok zincir (Blockchain) sistemi, üzerinde herhangi bir aracıya komisyon vermeden dünyanın her yerine para gönderebilmemizi sağlar. Aslında Bitcoin, çok sayıda kripto paradan biri. Bitcoin ’in para olarak kabul edildiği bütün dijital platformlarda aynı fiziksel para gibi Bitcoin ile alışveriş yapabilirsiniz.

Ethereum, her şeyden önce merkezsiz, yani bir kişi veya kurum tarafından kontrol edilemeyen, bir sistemdir.  Ethereum’un kısaltmasına ETH, para birimine ether, etherin en küçük birimine ise "wei" denir. Ethereum, kendi internet tarayıcısı, ödeme sistemiyle bütün bir ağdır. Bu yüzden kurucuları Bitcoin’i "Birinci Nesil Blockchain", Ethereum’u ise “İkinci nesil Blockchain” olarak tanımlıyor.

Litecoin, eski bir Google çalışanı olan Charlie Lee tarafından 2011 yılında kuruldu. Resmî sitesinde P2P internet para birimi olarak tanımlanan Litecoin, dünya üzerindeki herkes için anında ve düşük masraflı ödeme yapma olanağı sunuyor. Hiçbir merkezi yetkilinin olmadığı, tamamen merkezsiz bir mantıkla çalışan Litecoin açık kaynaklı bir kripto paradır.

Ripple, 2012 yılında bir ödeme ağı (RippleNet) ve aynı zamanda da bir kripto para (Ripple XRP) olarak hayata geçti. Bilinen pek çok kripto paranın aksine Ripple, madenciliği yapılamayan ve ledger adı verilen blockchain tabanlı defterlerin tamamen bir şirket tarafından yönetildiği bir kripto para birimi. Ripple bir merkezinin bulunması farklılığıyla, özellikle ödeme sistemleri sağlayan büyük şirketlerin ve bankaların bir muhattap bulabildikleri için sıkça tercih ettikleri bir coin ve ağ olarak öne çıkmaktadır.

Binance Coin yani BNB, Binance borsasının kendi coinidir.